“Bakı Metropoliteni” QSC-nin “Nizami” stansiyasından sonra “Sahil” stansiyasının yaxınlığında da yeni stansiya inşa olunacaq və həmin stansiyadan “Qırmızı xətt”ə keçid mümkün olacaq.
Gündəm 24.az xəbər verir ki, bunu jurnalistlərə açıqlamasında “Bakı Metropoliteni” QSC-nin mətbuat katibi Bəxtiyar Məmmədov bildirib.
Onun sözlərinə görə, avtovağzaldan hərəkətə başlayan sərnişin həmin stansiyadan “Sahil” stansiyasına keçməklə “Həzi Aslanov” stansiyasına qədər başqa nəqliyyata minmədən yoluna davam edə biləcək.
Metro rəsmisi xatırladıb ki, B-04 stansiyası “Bənövşəti xətt”in “8 Noyabr”dan sonrakı stansiyası olacaq.
“Dövlət Proqramına uyğun olaraq “Bənövşəyi xətt” üzrə daha 5 stansiya inşa olunmalıdır. Həmin 5 stansiyadan biri, məsələn, B-04 stansiyasından sonrakı B-05 stansiyası “Nizami” stansiyasının yaxınlığında yerləşəcək. Hazırda bu stansiyaların ərazilərinin dəqiqləşdirməsi işləri aparılır. Həmin stansiyadan birbaşa Nizami stansiyasına keçid olacaq.
“Avtovağzal” stansiyasında hərəkətə başlayan sərnişinimiz həmin stansiyadan “Nizami” stansiyasına keçməklə hərəkətini “Yaşıl xətt” üzrə davam etdirəcək”, – deyə B.Məmmədov əlavə edib.