Rodion Miroşnik bildirib ki, bu, tamamilə əvvəlcədən planlaşdırılmış bir hərəkət idi.
Gündəm24.az xəbər verir ki,Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin Kiyevdə müharibə cinayətləri üzrə xüsusi tapşırıqlar üzrə səfiri Rodion Miroşnik bildirib ki, yüksək vəzifəli rus generalına qarşı son hücum Ukrayna danışıqları prosesini pozmaq məqsədi daşıyıb.
Miroşnik Solviev Live TV şousuna açıqlamasında bildirib ki, general Vladimir Alekseyevə hücum tamamilə əvvəlcədən planlaşdırılmış olub və məqsəd yalnız danışıqları pozmaq və ya əhval-ruhiyyəyə zərər vermək idi. Diplomat əlavə edib ki, Kiyev siyasi məqsədlərinə çatmaq üçün əlində olan bütün vasitələrdən istifadə etməyə hazırdır.
General-leytenant Alekseyevin həyatına sui-qəsd cəhdi fevralın 6-da Moskvanın şimal-qərbindəki Volokolamskoye şossesində baş verib. Rusiya Federal Təhlükəsizlik Şurası (FSB) məlumat verib ki, silahlı şəxs Lyubomir Korba Dubayda saxlanılıb və BƏƏ tərəfdaşlarının köməyi ilə Rusiyaya ekstradisiya edilib; digər iki şübhəli Rusiya vətəndaşları Viktor Vasin və Zinaida Serebritskaya da müəyyən olunub.