Gündəm24.az xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Respublikası prokurorluq orqanlarının yaradılmasının 107-ci ildönümü və 1 oktyabr – Prokurorluq işçilərinin peşə bayramı münasibətilə Baş Prokurorluğun inzibati binasında keçirilən təntənəli tədbirdə Baş prokuror Kamran Əliyev deyib.
“Azərbaycan ilə Ermənistan arasında sülh sazişinin 2025-ci il avqustun 8-də Ağ Evdə paraflanması Azərbaycan Prezidentinin hərbi uğurlarından sonra növbəti siyasi nailiyyəti və qələbəsidir. 907-ci düzəlişin tətbiqinin dayandırılması barədə Amerika Birləşmiş Ştatları Prezidenti tərəfindən Prezident İlham Əliyevlə görüş çərçivəsində sərəncam imzalanması Azərbaycan Prezidentinin diplomatik sahədə ən əsas uğurlarından biridir. Bundan başqa, Azərbaycan Prezidentinin ABŞ-da dahi dövlət xadimi kimi qəbul edilməsi bizi sevindirməyə bilməz. Bu, Azərbaycanın yalnız regionda deyil, dünyada nüfuzundan xəbər verir”, – deyə K.Əliyev qeyd edib.