Əbu-Dabidə Ukrayna ilə bağlı danışıqların ilk günü başa çatıb. Mənbələrin məlumatına görə, müzakirələr cümə axşamı səhər gec saatlarda davam edəcək.
Gündəm24.az xəbər verir ki, Axios müxbiri Barak Ravid bildirib ki, Əbu-Dabidə Ukrayna münaqişəsinin həlli ilə bağlı danışıqların ikinci mərhələsinin ilk günü başa çatıb. O, yazır ki, ABŞ-ın vasitəçiliyi ilə keçirilən sülh danışıqlarının ilk günü başa çatıb və müzakirələr cümə axşamı səhər saatlarında (yerli vaxtla) davam edəcək.
Barak Ravid qeyd edib ki, Ukrayna tərəfi danışıqları “məhsuldar” adlandırıb. Təhlükəsizlik məsləhətləşmələrinin birinci mərhələsi 23-24 yanvar tarixlərində Əbu-Dabidə keçirilib; Rusiya tərəfini Baş Qərargahın Baş Kəşfiyyat İdarəsinin rəisi İqor Kostyukov, Ukrayna tərəfini isə Milli Təhlükəsizlik və Müdafiə Şurasının katibi Rüstəm Umerov rəhbərlik edib.