Aleksey İvanov qeyd edib ki, ümumiyyətlə, “diplomatik sahədə işləmək daha da çətinləşib”.
Gündəm24.az TASS‑a istinadən xəbər verir ki, Rusiya və Türkiyə ikitərəfli münasibətlərdəki bütün çətinlikləri aradan qaldırmağa sadiqdirlər. Bu barədə Rusiyanın Türkiyədəki müvəqqəti işlər vəkili Aleksey İvanov Ankaradakı Rusiya səfirliyində Diplomatik İşçilər Günü münasibətilə keçirilən mərasimdə bildirib.
İvanov vurğulayıb ki, diplomatik işlər getdikcə mürəkkəbləşib, çünki regional və qlobal hadisələrin dinamikası diplomatların qarşısına çoxlu məlumat və təzyiq gətirir. Buna baxmayaraq, Rusiya və Türkiyə hər iki tərəfin əhval-ruhiyyəsi ilə bu çətinliklərin öhdəsindən gəlməyə hazırdır.
Diplomat həmçinin diplomatiyanın rolunun azalmadığını, əksinə beynəlxalq hüquq prinsiplərinə sadiqlik və ədalət uğrunda mübarizənin artdığını bildirib və Rusiya bayrağının həqiqəti yaymaq gücünə sahib olduğunu əlavə edib.